Последња измена 21:40

Пораз Партизана на Олд Трафорду

четвртак, 07.11.2019. у 22:58
(Фото Бета/АП)

МАНЧЕСТЕР - Фудбалери Партизана изгубили су у гостима од Манчестер јунајтеда са 0:3, у утакмици четвртог кола Групе Л Лиге Европа.

Стрелци на Олд Трафорду били су Мејсон Гринвуд у 22, Ентони Марсијал у 33. и Маркус Рашфорд у 49. минуту.

После четири одиграна кола, Јунајтед је први на табели са 10 бодова, АЗ Алкмар је други са осам, Партизан је на трећем месту са четири, док је Астана последња без бодова.

Јунајтед је потпуно доминирао у првом полувремену и, поред два постигнута гола после грешака одбране Партизана, имао је још неколико сјајних прилика. С друге стране, Партизан се није либио да нападне, али је како је време одмицало све ређе био на половини противника.

Утакмица је почела са два поништена гола, Марсијалу на једној и Садику на другој страни, а након тога уследиле су прилике за Рашфорда. Прво је шутирао поред гола, а потом је Стојковић добро интервенисао.

Јунајтед је повео у 22. минуту голом Гринвуда. Рашфорд је послао пас по земљи, лопта је прошла кроз цео казнени простор и на крају стигла до Гринвуда којем није било тешко да савлада Стојковића.

Само 11 минута касније Јунајтед је дуплирао предност после сјајне соло акције Марсијала који је изиграо целу одбрану Партизана, преноси Бета.

Меч на Олд Трафорду решен је на почетку другог полувремена, у 49. минуту, када је мрежу Стојковића погодио и Рашфорд. Након лопте упућење ка Ешлију Јангу, Немања Милетић се није добро снашао. Кренуо је па стао, а Јанг је лепо проиграо Рашфорда који је закуцао лопту у мрежу.

Јунајтед је контролисао меч до краја и није дозволио Партизану да угрози Ромера, па ће црно-бели шансу за пролаз даље тражити у преостала два кола.

У наредном колу, које је на програму 28. новембра, Партизан гостује АЗ Алкмару, док Јунајтед екипи Астане.