Последња измена 22:56

Вождовац победио Партизан голом Девића у 96. минуту

недеља, 06.10.2019. у 20:24
(Фото М. Рашић)

Фудбалери Вождовца победили су на гостујућем терену Партизан са 2:1, у утакмици 11. кола Супер лиге Србије и нанели црно-белима први пораз у првенству.

Вождовац је повео голом Немање Николића из пенала у 28. минуту, а изједначио је Страхиња Павловић у првом минуту надокнаде времена. Победоносни гол постигао је Марко Девић у шестом минуту надокнаде времена.

Партизан је на почетку имао иницијативу, а добру прилику имао је у 17. минуту када је покушао Зоран Тошић, али је голман гостију одбранио. Пет минута касније Тошић је центрирао до Страхиње Павловића, који је захватио лопту главом, а голман Вождовца је одбранио.

У 27. минуту досуђен је пенал за Вождовац. Играч Партизана Слободан Урошевић је погрешио и изгубио лопту, а после наводног дуела голмана Владимира Стојковића и Александра Станисављевића у шеснаестерцу, судија Момчило Марковић досудио је пенал, који је искористио Николић, преноси Бета.

Навијачи Партизана су после тога упалили бакље, али и скандирали против председника Фудбалског савеза Србије Славише Кокезе, због чега је утакмица прекинута. После неколико минута утакмица је настављена, али је поново прекинута у 37. минуту после нових повика са трибина и вређања челника Савеза, судијске комисије, али и председника Србије Александра Вучића.

После петоминутног прекида утакмица је настављена, Партизан је притискао противника, покушавали су Александар Шћекић и Бибрас Натхо, али нису успели да постигну гол. Вождовац је мога да удвостручи предност, али је у седмом минуту надокнаде времена Ален Машовић из добре ситуације шутирао поред стативе.

Друго полувреме почело је шансом Лазара Марковића, али је голман Марко Илић добро одбранио. Голман Вождовца је и после тога имао посла, одбранио је шутеве Такуме Асана и Павловића.

Вождовац је у 64. минуту био у доброј шанси, Машовић је шутирао, али је Павловић у последњем тренутку интервенисао и спасио свој гол.

Марковић је у 82. минуту био у доброј шанси, после додавања Асана, али је шутирао поред гола. Пет минута касније после контранапада Вождовац је могао да удвостручи предност, а Стојковић је одбранио шут Дамјана Даничића.

После тога покушао је и Натхо, али је голман одбио лопту. Партизан је изједначио у првом минуту надокнаде времена голом Павловића, који је после одличног центаршута Натха, главом послао лопту у мрежу.

Победоносни гол постигао је Девић у шестом минуту надокнаде времена, после грешке играча Партизана Златана Шеховића.

Партизан је сада пети на табели са 23 бода, а Вождовац заузима седмо место са 17 бодова.

У Супер лиги Србије следи двонедељна пауза због обавеза репрезентација у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.