Последња измена 12:16

Два гола Садика за победу Партизана против Астане

четвртак, 03.10.2019. у 19:03
(Фото Бета/АП)

Фудбалери Партизана победили су у Нур Султану екипу Астане са 2:1, у утакмици другог кола Групе Л Лиге Европа.

Оба поготка за црно-беле постигао је Умар Садик, у 29. и 73. минуту, док је стрелац јединог за Астану био Рунар Сигурјонсен у 85. минуту.

Партизан је тренутно први на табели са четири бода, док је Астана последња без бодова.

Београдски клуб је био бољи у првом полувремену, контролисао је игру и био је опаснији, а повео је у 29. минуту голом Садика. Натхо је извео корнер, голман Астане је „боксовао”, лопта је потом стигла до Страхиње Павловића чији је шут изблокиран, али му се вратила и поново од њега одбила до Садика који је погодио за 1:0.

На почетку другог полувремена Сејдуба Сума је пропустио велику прилику када је изашао сам испред голмана Астане, а десетак минута касније нови зицер није реализовао Тошић.

Садик је у 61. минуту погодио мрежу Астане, гол је поништен због офсајда, али се нападач Партизана врло брзо се искупио. Он је у 73. минуту искористио лепу асистенцију Натха и са 14-15 метара дуплирао вођство црно-белих.

Само неколико минута касније, поново је Садик био у центру пажње, поново је постигао гол, али је и тај погодак није признат због офсајда, преноси Бета.

Партизан је наставио да доминира, није искористио још неколико добрих шанси да стави тачку на овај меч, да би Астана унела неизвесност у финиш меча пошто је Сигурјонсен ;у 85. минуту савладао Стојковића ударцем са око 20 метара.

Фудбалери Партизана у наредном колу Лиге Европа дочекују Манчестер јунајтед.