КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У ФУДБАЛУ

Србија изгубила од Португалије у Београду

субота, 07.09.2019. у 22:46
(Фото Бета-АП/Дарко Војиновић)

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је од Португалије са 4:2, у квалификацијама за Европско првенство. Голове за Србију у Београду су дали Никола Миленковић у 68. и Александар Митровић у 85. минуту.

Стрелци за Португалију били су Вилијам Карваљо у 42, Гонсало Гедес у 58, Кристијано Роналдо у 80. и Бернардо Силва у 86. минуту. Србија није имала изразите шансе пред 40 хиљада људ на стадиону „Рајко Митић”.

Португалија је повела после лоше интервенције голмана Марка Дмитровића, а други гол је дао након одличног потеза Гедеса, који је преварио Николу Максимовића.

Српски тим је успео да смањи голом Миленковића после центаршута Душана Тадића из корнера, али је Роналдо 10 минута пре краја поново донео Португалији два гола предности.

Митровић је пет минута касније смањио на 3:2 одличним ударцем из казненог простора, а коначан резултат поставио је Силва после контранапада.

Репрезентација Србије ће наредну квалификациону утакмицу играти у уторак против Луксембурга у гостима, преноси Бета.