Последња измена 18:02

Раднички елиминисан из квалификација за Лигу Европе

четвртак, 18.07.2019. у 23:04
(Фото Пиксабеј)

Фудбалери Радничког из Ниша елиминисани су у првом колу квалификација за Лигу Европе, иако су вечерас на свом стадиону у реванш утакмици играли нерешено с Флором 2:2 , али су у укупном резултату изгубили 2:4.

Флора је прошлог четвртка у Талину победила Нишлије са 2:0, што им је, касније се испоставило, било довољно да се домогну другог кола квалификација. Естонски тим ће у другом колу квалификација за Лигу Европа играти против Ајнтрахта из Франкфурта.

Голове за Раднички постигли су Стефан Михајловић у 68. минуту и Никола Чумић у 84, док су стрелци за Флору били Хенрик Пург у 80. и Марк Андерс Лепик у другом минуту судијске надокнаде времена.

Вицешампион Србије од старта утакмице је кренуо офанзивно, био је тај који је држао лопту у поседу, међутим, правих прилика није било, осим неколико удараца са дистанце. Немања Томић је опробао шут са ивице казненог простора, потом је покушао и Саша Стојановић из слободног ударца с око 20 метара, али резултат се није мењао.

На другој страни, Флора је у Ниш очигледно стигла с намером да брани стечену предност. Гостујући тим се добро, организовано бранио и чекао своје прилике из контранапада.

Флора се на почетку другог полувремена ослободила притиска, све чешће је била у нападу, док Раднички никако није успевео да опасније запрети све до 68. минута када је Михајловић постигао гол на одушевљење око 6.000 навијача.

Александар Тодоровски је сјајно центрирао, а на правом месту био је Михајловић који је главом послао лопту иза леђа голамана Флоре. Када су сви очекивали да ће Раднички стићи и до другог поготка, уследио је хладан туш на Чаиру у 80. минуту када је Хенрик Пирг изједначио на 1:1.

Четири минута касније екипа Сима Крунића је стигла до тог другог гола, стрелац је био Никола Чумић након ситуације један на један са голманом гостију. У самој завршници меча Флора је после контранапада преко Лепика поставила коначан резултат и изборила двомеч с Ајнтрахтом, преноси Бета.